تفاوت رنگ بندی مک بوک های ایر

رنگ بندی مک بوک ایر

مک بوک ها، لپ تاپ هایی هستند که توسط شرکت اپل تولید می شوند. این مک بوک ها انواع مختلفی دارند. یکی از پر فروش ترین و پر طرفدارترین انواع مک بوک ها، مک بوک ایر است. مک بوک‌های ایر نیز از برخی نظرات مانند رنگ بندی با یکدیگر متفاوت هستند؛ یعنی مک بوک های ایر با یکدیگر از جهت سخت افزار و رنگ بندی مختلف هستند. فروشگاه اینترنتی سافتپل در ادامه به تفاوت‌ های رنگ بندی مک بوک‌های ایر ، خواهد پرداخت. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی سافتپل از انواع MacBook Air دیدن فرمایید و سفارش خود را ثبت نمایید.

انواع مک بوک ایر

مک بوک های ایر در چهار مدل مختلف تولید می شوند. مک بوک های ایر CTO ، مک بوک های ایر MGN ، مک بوک های ایر MVH و مک بوک های ایر MWT نام این مک بوک ها است. هر کدام از اینها نیز مدل‌های متفاوتی دارند. به عنوان مثال MacBook Air MVH52 2020 دارای حافظه ۸ گیگابایتی می باشد و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی است.

پردازنده گرافیکی این مدل intel Iris Plus Graphics است. اما این مدل چه تفاوتی با MacBook Air MVH22 2020 که هم سری آن است دارد؟ یا به عنوان مثال مدل MacBook Air MGNA3 چه اختلافی با مدل MacBook Air MGN73 دارد؟

به طور کلی انواع مک بوک های ایر در سه رنگ طلایی، نقره ای و خاکستری تولید و عرضه می شوند. اما سوال اینجا است که کدام مدل، کدام رنگ را دارد؟ سافتپل به طور دقیق به شما نشان می دهد که کدام مدل دارای کدام رنگ است و مقایسه انواع مک بوک های ایر نیز می باشد.

رنگ بندی در مک بوک های ایر CTO

مک بوک های ایر CTO دارای پردازندهM1 هستند. از قسمت سخت‌افزار این مک بوک ها که بگذریم، به بخش ظاهری آن می رسیم. می‌خواهیم بررسی کنیم که هر کدام از مدل های مختلف مک بوک های ایر CTO در چه رنگ هایی تولید می شوند.

MacBook Air M1-16-512 (8C-8C) CTO 2020

MacBook Air M1-16-512 (8C-7C) CTO 2020

MacBook Air M1-16-1TB (8C-7C) CTO 2020

MacBook Air M1-16-2TB (8C-8C) CTO 2020

MacBook Air M1-16-2TB (8C-7C) CTO 2020

جالب است بدانید که تمامی مک بوک های ایر سری CTO با هر سه رنگ طلایی، نقره‌ ای و خاکستری تولید می شود. یعنی به عنوان مثال شما می توانید مک بوک ۲TB (8C-7C) از سری CTO را با هر سه رنگ تهیه و خریداری کنید.

MacBook Air

رنگ بندی در مک بوک های ایر MGN

مک بوک های ایر MGN نیز دارای پردازندهM1 هستند. به جز وجود اختلاف در قسمت سخت‌افزاری بین این سری از مک بوک های ایر ، به رنگ آنها توجه کرده اید؟ در ادامه به اسامی مک بوک های ایر سری MGN نگاه کنید. سافتپل برای راحتی شما در مقایسه بین این مک بوک ها آنها را به دو دسته سه تایی تقسیم کرده است.

هر کدام از مک بوک های این سری فقط با یک رنگ تولید می شوند؛ یعنی هیچ کدام از مدل های بالا داری رنگ بندی مختلف نیستند؛ چه بسا که گاهی از نظر سخت افزار کاملا با هم مشابه باشند و تنها اختلافشان با یکدیگر، رنگ آنها باشد.

MacBook Air MGNE3 2020

MacBook Air MGN73 2020

MacBook Air MGNA3 2020

به سه مدل بالا نگاه کنید. مدل MacBook Air MGNA3 از نظر سخت افزاری درست مانند مدل MacBook Air MGN73 و مدل MacBook Air MGNE3 است. هر سه این مک بوک ها دارای پردازنده گرافیکی ۸ هسته ای هستند.

حافظه RAM رم آنها ۸ گیگابایت است و حافظه داخلی این دستگاه ها ۵۱۲ گیگابایتی می باشد. این مک بوک ها فقط در رنگ اختلاف دارند. مدل A3 فقط در رنگ نقره ای تولید می شود در حالی رنگ خاکستری آن متعلق به مدل ۷۳ می‌باشد. مدل E3 نیز مک بوک ها را با رنگ طلایی تولید و عرضه می کند.

MacBook Air MGND3 2020

MacBook Air MGN93 2020

MacBook Air MGN63 2020

به مدل های مک بوک های بالا نگاه کنید. هر سه مدل دارای پردازنده گرافیکی ۷ هسته ای مرکزی هستند. حافظه RAM رم آنها ۸ گیگابایت است و هر سه مدل ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی دارند. اما اختلاف آنها فقط در رنگ آنها است. D3 فقط در رنگ طلایی تولید و عرضه می شود. مدل ۹۳ فقط در رنگ نقره ای تولید می شود و رنگ خاکستری فقط در مدل mgn63 عرضه می شود. پس متوجه شدیم که در هر دو گروه از سری MGN تغییر کدها مربوط به تغییر رنگ ها است.

رنگ بندی در مک بوک های ایر MVH

مک بوک های ایر سری MVH در سه مدل تولید می شود که هر سه مدل خصوصیات سخت افزاری یکسانی دارند. سیستم عامل این سری مک بوک ها  Catalina می باشد. پردازنده این مک بوک ها  ۱۰th Generation Intel Corei5-1030NG7 است و البته پردازنده گرافیکی تمامی آنها intel Iris Plus Graphics می باشد.

این مک بوک ها دار دارای حافظه ۸ گیگابایتی هستند و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی دارند. پس می‌توانیم بگوییم که تفاوت این سه مدل با یکدیگر فقط رنگ آنها است؛ ین یعنی هر کدام از این مدل ها فقط در یک رنگ تولید می شوند و اختلاف بین کد آنها مربوط به اختلاف رنگ آنها است.

MacBook Air MVH52 2020

MacBook Air MVH42 2020

MacBook Air MVH22 2020

 مک بوک ایر MVH با کد ۵۲ فقط در رنگ طلایی تولید می شود. رنگ نقره ای آن مربوط به کد ۴۲ می باشد. مدل ۲۲ نیز فقط در رنگ خاکستری تولید و عرضه می شود.

رنگ بندی در مک بوک های ایر MWT

این سری مک بوک های ایر شامل سه مدل است. هر سه مدل آنها از نظر سخت افزاری مثل هم هستند. سیستم عامل این سری مک بوک ها Catalina می باشد. پردازنده آنها ۱۰th Generation Intel Core i3-1000NG4  است و پردازنده گرافیکی مک بوک های این سری intel Iris Plus Graphics است.

حافظه رم آنها ۸ گیگابایتی است و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد. تفاوت این سه سری در حقیقت فقط در رنگ آنها است یعنی هر مدل فقط یک رنگ تولید می کند.

MacBook Air MWTK2 2020

MacBook Air MWTJ2 2020

MacBook Air MWTL2 2020

مدل K2 مربوط به مک بوکی است که فقط رنگ نقره‌ ای دارد. از مک بوک با مدل J2 فقط رنگ خاکستری تولید و عرضه می شود. اگر علاقمند به رنگ طلایی این سری مک بوک هستید، باید مدل L2 را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به فروشگاه اینترنتی سافتپل مراجعه فرمایید و خرید خود را نهایی کنید.

امیرعلی پوزشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *